Moje sbírka klasik
Výborný mix adventury a RPG odehrávající se v prostředí  kde se to hemží vlkodlaky a nemrtvými, je třeba si připravit stříbrné kulky a kolíky na upíry!

Rok vydání: 1993


Existuje snad někdo kdo by neznal Indiana Jonese mladšího?! Výborná adventura od Lucasů, která přesně kopíruje film. Připravte si bič a nasaďte klobouk, tohle bude jízda!

Rok vydání: 1989
Status: DohránoOpět blbá otázka, existuje snad někdo, kdo by neznal nejlepší adventuru všech dob??! Ano Indy je zpátky a v plné síle, najde ztracenou Atlantidu? Toto je prostě ten typ hry, který si zaslouží být zfilmován, ale asi na to ještě nikdo neměl koule..

Rok vydání: 1992
Status: Dohráno
Krásná nenásilná adventura z počátku Lucasí tvorby, vezměte do ruky svou kouzelnou hůl a něco pěkného mi zahrajte!

Rok vydání: 1990
Status: Dohráno

Ano, ano, tady to vše začalo, pod městem se přemnožily krysy a radní na to zavolali nás, partu čtyř hrdinných deratizérů, ale ihned po vstupu do městké kanalizace zjistíme, že to asi nejsou krysu, co tady straší... První díl slavné kobkářské trilogie.

Rok vydání: 1990
Status: Dohráno


Tak a je to tady, po té co jsme vyčistili stoky pod městem, jali jsme se v místní hospodě sepsat epos na téma "boj s přemnoženými hlodavci", ale než byla dopsána první strana, byli jsme povoláni opět do zbroje, prý se něco nekalého kolem města děje??

Rok vydání: 1991
Status: Dohráno

Velké finále? Podle některých ano, podle jiných propadák, každopádně je to on, závěrečný díl trilogie, takže co, vytáhneme naše hrdiny z hospody a zkusíme to i po třetí..?

Rok vydání: 1993
Kompilace tří kultovních RPG v jednom balení! Ravenloft: Strahd's Possession, Al-Qadim: The Genie's Curse a Dark Sun: Shattered Lands . Více zábavy se snad do jedné krabičky nemohlo ani vlézt... Vyžeňte rodinu pryč, zavřete okna, dveře, odpojte zvonek, zatáhněte závěsy, zapalte svíce a modlete se, ať nedojde jídlo a pivo v ledničce!

Rok vydání: 1995

Výborný příběhový vesmírný simulátor kde potkáme jak novodobé piráty, tak možná i nějakého toho ufouna... ? Veškerou energii do předních štítů!

Rok vydání: 1997


Kdo by nechtěl cestovat časem, tam a zase zpátky? Asi každý, takže směle do toho, v této adventuře coby čistič oken pocestujeme časem a dokonce zachráníme celý svět!

Rok vydání: 1990
Status: Dohráno

Další adventura od tvůrců Future Wars, bohužel kvalit předchozího titulu nedosahuje, není to zase až taková zábavvá hrát, nechutný pixel hunting a stupidní "akční" mezihry tuto hru srážejí na kolena.

Rok vydání: 1990
Status: DohránoTak a máme hodinu na to, aby jsme zabránili slizkému sultánovi aby i vzal naší krásnou Šeherezádu, takže šavli do ruky a jdeme na to!

Rok vydání: 1990 (původní vydání)

Duchovní nástupce kultovního Another Worldu, v roli Conráda, agenta galaktické vyšetřovací služby se vydáme na cestu k zjištění své identity a když nebudeme zlobit, tak překazíme i plány slizkých emzáků, kteří chcou ovládnout lidstvo a udělat z něj potravu pro mimozemské kočky!

Rok vydání: 1992 (původní vydání)
Kde jinde můžeme pálit civilisty plamenometem a střílet policajty minigunem? Ano, jedině pod ochrannými křídly našeho syndikátu! Ovládněte svět a kdo se nebude chtít podvolit, toho zabijte!

Rok vydání: 1993 (původní vydání)


Budeme si hrát na boha války? Ano, sebereme naše pidilidičky, pobijeme cizí pidilidičky a  ovládneme celý svět! Další nezapomenutelná klasika od Bullfrogu.

Rok vydání: 1990V roli nájemného žoldáka pod záštitou císaře nakopeme hordám nemrtvých prdel! Chaaaaaaarrrggee! Výborná a pěkně tuhá strategie z temného světa Warhammeru, tolikrát jsem ji rozehrál a stejně tolikrát nedohrál ...

Rok vydání: 1998
Pamatujete na Wing Commandery? Jo? Tak tu máme další akční řežbu od Chrisa Robertse, parádní nářez kde ve vesmíru nakopeme zadky rusákům ;-)

Rok vydání: 2000
Status: Dohráno

Jaký je to pocit osedlat stotunové chodící monstrum a jít nakopat zadky nepřátelskému klanu? Odpověď na to nám dá tento výborný mechoidní simulátor!

Rok vydání: 1995
Status: DohránoV tomto samostatně spustitelném datadisku se dostaneme do vedení žoldácké skupiny takže si nejen zastřílíme ale i zakšeftujeme, ať jsou kredity na větší železný vobludy!

Rok vydání: 1996
Status: Dohráno
A do třetice všeho nejlepšího? Ano, ano, ano! Plno mechů, plno misí, plno zbraní a ta grafika! Lepší už to snad být nemohlo! Prostě kdo nezkusil, jakoby nežil.

Rok vydání: 1999
Status: Dohráno

Naše sexy teta Elvíra je v nesnázích, kdo ji pomůže? Ano, my hráči! Brutální, děsivé, šokující ó ano a plno krve všude! Kompilace tří adventuro/dungeon her, prostě další MUST HAVE!

Rok vydání: 1990 (Elvira I), 1991 (Elvira II), 1992 (WaxWorks).Jóoo motorkář, ten těžkej život mááá, nejprve jej okradou, do popelnice zavřou a ještě na něj hodí vraždu... ale samozřejmě, my to tak nenecháme, že?! My těm krysám z jiného gangu natrhneme řitě!

Rok vydání: 1995 (původní vydání)
Status: Dohráno
Nasaďte si kulichy z bobří kůže, zahalte se do kožichu z bílého vlka a vydejte se na ledové pláně překazit plány zlu, které zde kuje své temné pikle. Jó,jó výborné akčnější RPG, které zabaví na hodně dlouho.

Rok vydání: 2002
Status: Dohráno
Báječní piráti na létajících strojích, o to tady jde, sestřelíme zepelínek, zachráníme filmovou hvězdičku z jedoucího vlaku, či si sestavíme vlastní poletuchu? Ano, toto vše tady jde, opravdu pekelná jízda, u které každý správný pařan odrovná joystick tak jako já.

Rok vydání: 2000
Status: DohránoTak a po nedělním obědě postavím Řím.. a když mě v něm ti malí paňduláci naserou, tak jim ho zapálím! No, ale když budou hodní tak jim postavím coloseum a nechám lvy ať sežerou pár nepřizpůsobivých občanů. Výborná strategie, která více než na boj sází na ekonomiku a správné uspořádání města, časožrout jak cyp.

Rok vydání: 1998Je snad někdo, kdo by neměl za kamaráda pána pekel Diabla? Já tedy ano a to prosím ve speciální edici battle chest, která obsahuje jak původní Diablo, tak i jeho druhý díl + datadisk + tlustou bichli která slouží jako clue book.

Rok vydání: 2001 (battle chest edice)
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/diablo/
             http://www.databaze-her.cz/hry/diablo-ii/
Status: Diablo I dohráno

Jo, jo, zlá čarodějnice Scotie opět zlobí a nakazila nám pana krále! Aby to přežil, byl uložen do hibernace a schován, aby se na něm Scotia nemohla pomstít no a na nás pařany zbyla zase jen špinavá práce, najít, zničit, vyléčit :) Jeden z nejlepších dungeonů se nachází i v mých packách a to v namluvené CD verzi, hurrá :)

Rok vydání: 1993
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/lands-of-lore-the-throne-of-chaos/Chudák mumie jedna, ta těžký život má, už ji byla v pyramidě zima, tak vylezla ven, trochu se ohřát v saharském slunci. Avšak nomádi bydlící okolo to pochopili nějak špatně, že se naplňuje jakásik kletba či co a začali organizovat různé sjezdy a zaříkávání, ale nějak to přepískli a nějakou záhadou se jim povedlo přenést nás do oné žhavé pouště a aby to nebylo na ně, tak se nás začali stranit, že za tu mumii prej můžeme my! No je třeba očistit své jméno a ukázt jim, jací jsou blbci a že mumie je vlastně fajn. To na co hledíte je prosím nepříme pokračování geniálního dungeonu Ravenloft! 

Rok vydání: 1995
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/ravenloft-stone-prophet/

Bu,bu,bu budeme se bát! Praděda všech survival hororů v té nejlepší formě! Starý dům, záhadná smrt jeho majitele a divné zvuky linoucí se z půdy, co více si přát? Před hraní se doporučuje vytvořit zásobu čistých trenek....

Rok vydání: 1992
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/alone-in-the-dark/

Je třeba zapálit svíce a před hraním tohoto klenotu věnovat modlitbu velkému pařanovi! Existuje větší klasika PC hraní než opičí ostrov? Myslím že ne! Verze v mé sbírce je sice určena pro ATARI ST a to z důvodu přemrštěných cen "IBM" verze, vzhledem k tomu že vlastním reedici MI1 a 2 na DVD nemám s tím problém.

Rok vydání: 1990
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/the-secret-of-monkey-island/Legenda pokračuje, přímé pokračování vopičin výše, leChuck je opět na scéně ve své mrtvolně zatuchlé verzi a opět se rozhodl nám trochu oprudit život. Lucasarts ve své vrcholné formě! Zde prezentována verze je pro Amigu, ze stejného důvodu přemrštěných cen.

Rok vydání: 1991
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/monkey-island-2-lechucks-revenge/
Ufouni, všude samí zelení ufouni! Z moře se tu vzali, krávu nám sežrali, tím nás nasrali a my na ně XCOM zavolali, ti jim prdel natrhnou!Parádní strategie boje proti emzákům, kteří tentokráte nepřiletěli z Marsu, ale vylezli z moře, kdoví z čeho zde zmutovali...

Rok vydání: 1995
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/x-com-terror-from-the-deep/
Kobka sem, kobka tam, kobka kam se podívám! hutné, rozsáhlé RPG staré školy.Mágové z Originu se opět vytáhli a již tak dokonlý díl první dotáhli k dokonalosti tímto veledílem.

Rok vydání: 1993
Jó,jó tady to přesně tehdy všchno začalo, on bubák z hlubiny dostal prznitelské choutky na čerstvý panenský masíčko a tak si nechal trolem z místního hradu přinést dcérku. Jenže k tomu všemu se nějak nachomýtl Avatar a tak na něj padlo podezření a byl uvržen do hlubiny dokázat svou nevinu.. a jak to tak bývá, tenhle průser zůstane opět na nás! Tak směle do toho, vážně to stojí za to!

Rok vydání: 1992
Status: Dohráno

První díl hardcore strategie z univerza battletechu, vážně, tohle není opravdu pro pařanské mlíčňáky, vše je třeba plánovat dopředu a myslet na to, že když tohodle svkělého MAD CATA nyní ztratíme, v další misi jej opravdu už neuvidíme...

Rok vydání: 1998
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/mechcommander/
Pokračování, které již není hardcore a dle tehdejší módy je komplet ve 3D, ale i tak, pořád je to dobrá strategie s roboty, byť nyní pod křídly Microsoftu.

Rok vydání: 2001
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/mechcommander-2/


Zlobiví, chlupatí a nemytí kočičáci si začali dělat choutky na lidské masíčko a rozhodli se obsadit celou sluneční soustavu a všechny ty směšné lidičky pochytat a sníst. Ovšem do cesty se jim postavila letounová loď tygří dráp a její hrdinská posádka, bitva o přežití lidstva právě začala!
Rok vydání: 1990
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/wing-commander/
Status: DohránoRok vydání: 1991
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/wing-commander-ii-vengeance-of-the-kilrathi/Rok vydání: 1994
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/wing-commander-iii-heart-of-the-tiger/
Status: Dohráno


Rok vydání: 1996
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/wing-commander-iv-the-price-of--freedom/
Status: Dohráno


Rok vydání: 1997
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/wing-commander-prophecy/

Rok vydání: 1995
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/stonekeep/

Rok vydání: 1995 (původní vydání)
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/star-wars-dark-forces/


Jeblý králík a mluvící pes a k tomu ještě detektivové, je třeba dodávat více? Další z nezapomenutelných Lucasích klasik.


Rok vydání: 1993
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/sam-and-max-hit-the-road/


Rok vydání: 1995
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/phantasmagoria/
Rok vydání: 1998
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/myth-ii-soulblighter/
Rok vydání:
Odkaz:


Roky vydání: 2000
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/vampire-the-masquerade-redemption/
Status: Dohráno
Rok vydání: 1988
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/police-quest-2-the-vengeance/
Rok vydání: 1991
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/police-quest-3-the-kindred/Rok vydání: 1993
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/daryl-f-gates-police-quest-open-season/


Rok vydání: 1993 (původní vydání)
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/return-to-zork/

Rok vydání: 1993
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/maniac-mansion-day-of-the-tentacle/

Rok vydání: 1995
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/warhammer-shadow-of-the-horned-rat/

Rok vydání: 1999
Odkaz: http://www.databaze-her.cz/hry/pharaoh/

8 komentářů:

 1. parádna stránka a ešte krajšia zbierka, ale nikde tu nevidím Heroes 3, ako je to možné?? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji pěkně pane! Co se týká Heroes, já byl vždy vysazený trochu více na Warlords a poté mne nějak více zaujaly Disciples 2 a dlouho poté ještě Kings Bounty. Ale vzhledem k tomu, jaká aura pořád panuje kolem Heroes 3, tak nějak podvědomě tuším, že tomu neuniknu a pokud budou někde za dobrou cenu, tak si je budu muset také ulovit :)

  OdpovědětVymazat
 3. Full Throttle vyzerá ako edícia z lacných kníh. Ah kde sú tie časy keď tam takéto veci vypredávali :-(.

  OdpovědětVymazat
 4. Není tomu tak, je to budgetová edice "White label" kterou vydávali Lucasové, svého času jsem to myslím kupoval snad za 599? Pravdou je, že ze začátku levných knih se tam dalo narazit na pěkné kousky v záplavě toho braku, Veil of darkness mám právě z levných knih, jestli mě to tehdy stálo 60 kč? :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásná sbírka. Originálka "Alone in the dark" mi jako milovníku survival horrorů trhá oči :D

  OdpovědětVymazat
 6. Veil of Darkness asi neprodáš, že? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, ja neprodavam nic, jsem spise pro nejakou tu rozumnou vymenu nez prodej...

   Vymazat
  2. Hmm, tak to přemýšlím, co bych pustil za ten Veil :-)

   Vymazat